zadanie nr 2

2. Siłownia plenerowa - ogólnodostępne zdrowie za darmo


Lokalizacja

Plac zabaw przy ul. Miodowej lub teren przyległy.

Zwięzłe streszczenie projektu zadania

Siłownia plenerowa - ogólnodostępne zdrowie za darmo.

Opis zadania

Czy powstanie siłownia plenerowa dla dorosłych na placu zabaw przy ul Miodowej? Jest najczęściej pojawiającym się zapytaniem od mieszkańców (poza pytaniem czy powstanie kościół na spornym placu).
Ustawienie przyrządów do ćwiczeń typu: orbitrek, biegacz, wahadło, twister, wyciąg górny, stepper, wioślarz, rowerek -każde z tych urządzeń "aktywuje" inne parte mięśni do aktywności.
Do wykonania zadania można wykorzystać wolne przestrzenie na istniejącym placu zabaw lub teren przyległy.

Uzasadnienie

Siłownia była by odpowiedzią na brak jakiejkolwiek architektury na osiedlu Górki promującej aktywność ruchową dla starszej młodzieży i dorosłych.
Obiekt będzie dostępna dla każdego i za darmo. Zaletą treningu na siłowni zewnętrznej jest więsza korzyści niż tego wykonywanego w zamkniętym pomieszczeniu-lepiej dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i szybciej redukuje tkankę tłuszczową.
Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej.
Siłownia znajdująca się obok placu zabaw zachęci rodziców do ruchu kiedy dzieci pochłonięte są zabawą -dorośli zamiast siedzieć na ławce, mogą zadbać o sylwetkę.