zadanie nr 9

9. Poprawienie stanu drogi w Lasku Miejskim


Lokalizacja

Lasek Miejski - Łowicz

Zwięzłe streszczenie projektu zadania

Poprawienie stanu drogi w Lasku Miejskim; lepsze oświetlenie drogi i scieżki zdrowia w Lasku Miejskim, odnowienie/usprawnienie/ unowocześnienie/dodanie nowych stacji ścieżki zdrowia, ZAKAZ PALENIA PAPIEROSÓW czy też SPOŻYWANIA ALKOHOLU na terenie lasku.

Opis zadania

Stan drogi na terenie Lasku Miejskiego jest tragiczny zwłaszcza dla użytkowników, którzy poruszają sie rowerem, pieszo czy też z wózkiem dziecięcym. Droga jest wyboista, beton pokruszony, dużo dołów. Do tego stopnia że nie da się jej użytkować rekreacyjnie chyba że samochodem a i to nie jest przyjemne doświadcznie. Wydaje mi się ze nakład finansowy nie byłby aż tak duży aby wylać nową równą drogę, być może chodniki dla pieszych po oby stronach drogi czy też ścieżki rowerowe aby tzw Ścieżka zdrowia była pozostawiona biegaczom i ćwiczeniom na poszczególnych stacjach czy też poprostu spacerom.

Oświetlenie tej strefy Lasku zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim też jest dosyć ważne dla mieszkańców którzy chcieliby spędzić czas rekreacyjniea zarazem pożytecznie na łonie natury.

Wydaje mi się że na nowo Lasek Miejski mógłby się stać takim drugim miejscem rekreacyjnym na mapie miasta Łowicza. Jak widać udało się tak zrobić z terenem przy Bzurze/ wale, tzw. starorzeczem, który to kilka lat wstecz bylo w opłakanym stanie a teraz kwitnie.

Być może przyszedł czas aby coś zrobić w tej części miasta a nie tylko w jego widocznym dla wysztkich centrum.

Uzasadnienie

Wszystko opisane w punkcie wyżej.